Wakacyjna lista wyzwań

Dzień dobry, wszystkim odważnym odkrywcom!
Ponieważ nadszedł w końcu ten jakże upragniony czas wakacji, pora na to, by zaprezentować Wam moją wizję wykorzystania tradycyjnej, wakacyjnej listy rzeczy do zrobienia.
Gotowi?


Listy "rzeczy do zrobienia" cieszą się ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem.
Ponieważ mimo moich poszukiwań (zakrojonych na naprawdę ogromną skalę ;) ) nie udało mi się dotrzeć do wersji przeznaczonej dla użytkowników systemu komunikacji alternatywnej, postanowiłam zakasać rękawy i coś z tym zrobić.

Mam dla Was więc zestaw dwudziestu kart z zadaniami, które z powodzeniem możecie wykonać z Waszym dzieckiem lub też spróbować zachęcić go do podjęcia prób samodzielnego sprostania wyzwaniu. Niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, jestem pewna, że będziecie się świetnie bawić.
Postanowiłam odejść od tradycyjnej wersji listy i zamiast jednej kartki, przygotować dwadzieścia osobnych etykiet. W ten sposób, możecie wpleść do zabawy dodatkowy element zaskoczenia na przykład w postaci pudełka, z którego co kilka dni będziecie losować nową kartę.
Akurat tę kwestię pozostawiam w Waszych rękach. :)

Wśród kart znajdziecie między innymi wyzwania takie jak:
- pobiegaj po mokrej trawie
- poszukaj biedronek
- zrób zakupy na targu
- pomaluj starą koszulkę
- zrób bukiet z polnych kwiatów
- leż na trawie
- posłuchaj śpiewu ptaków...
Karty przygotowałam także w pliku PDF, ponieważ wielu z Was prosi właśnie o takie wersje pomocy. PNG pobieracie poprzez ściągnięcie na dysk folderu ZIP. Gdybyście byli jednak zainteresowani pobraniem bezpośrednio gotowej grafiki, zajrzycie na stronę Chatki na facebooku (o, tutaj). Karty umieściłam w najnowszym wpisie.

Tymczasem... życzę Wam najpiękniejszych wakacji!
Dbajcie o siebie!

Komentarze

Chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach?

instagram